2-vaks Favorite Box augustus

Wij geven jou op deze pagina meer informatie over de wijnen die in de augustus box zitten. Onze wijnexperts hebben voor de zomer twee mooie wijnen uitgezocht passend bij de aankomende temperaturen.

Scroll naar beneden voor meer informatie over de wijnen.

In plaats van een video over de wijnen in de Favorite Box, hebben wij nu speciaal een recept gemaakt voor een heerlijke pokébowl met tonijn. Dit gerecht past perfect bij de Etna Rosato van het wijnhuis Graci in Etna, Italië. Een leuke uitdaging voor de echte wijn-spijs liefhebber! Scroll naar beneden voor het recept.

Mocht je nog vragen hebben over de Favorite Box neem dan gerust contact met ons op via Robbi@vinvinwines.nl 

Graci – Etna Rosato DOC

Graci ligt op de noordelijke helling van de Etna, in Passopisciaro. Het gebied heeft een eeuwenoude wijntraditie. De wijngaarden bevinden zich in het hart van de Alcantara-vallei op een hoogte tussen de 600 en 1.000 meter boven de zeespiegel. Wijnmaker Alberto Graci verbouwt hier alleen Etna wijnstokken met de druivenrassen Nerello Mascalese, Carricante en Cataratto, met zoveel mogelijk respect voor de terroir en tradities.

De teelt van de wijngaarden is volledig biologisch gecertificeerd en er is veel aandacht voor duurzaamheid. Tijdens de oogst vindt er een zorgvuldige selectie plaats voor volledige rijpheid van de druiven en worden de opbrengsten in de wijngaard tot een minimum beperkt. Ook in de kelder wordt een strikte aanpak gehanteerd, op zoek naar precisie en finesse. Al het werk is gericht op het ondersteunen van de persoonlijkheid van de wijngaarden met behoud van de diversiteit en nuances tussen jaargangen. Dit met de volle overtuiging dat enkel door de natuurlijke expressie van de terroir te ondersteunen en te respecteren, wijnen gemaakt worden die bijzonder complex zijn.

Deze 100% Nerello Mascalese rosato maakt indruk met zijn levendige boeket van zoete meloen, opgetild door muntachtige kruiden en witte rook. Het heeft een zijdezachte textuur maar weergalmt van pittige citrus en verrukkelijke zuren, terwijl mineraal getinte groene appel en kruiden over de zintuigen stromen. Deze rosé vraagt ​​om heerlijke zomerse gerechten met een bite, zoals sushi en sashimi of een poké bowl. Een gegrilde tonijnsteak of een rijke salade zal hier ook erg lekker bij zijn. Scrol naar beneden voor het recept van de pokébowl.

Santa Barbara – Verdicchio Classico Superiore

Wijnmakerij Santa Barbara ligt op 25 km van de Adriatische Zee en is gelegen op de heuvels die tussen de rivieren Misa en Nevola lopen. Hier werkt wijnmaker Stefano Antonucci en een team van professionals elke dag in de wijnmakerij en wijngaarden, gevoed door passie, vastberadenheid en een snufje creativiteit, zodat de druiven hun schoonheid behouden en de kwaliteit van het land tot uitdrukking brengen.

De ideeën, de technologie en het respect voor het land zijn de basis waarop ze besloten hebben het bedrijf op te bouwen: de kwaliteit van de grondstoffen “druiven” verbeteren, rekening houdend met de traditie en de geschiedenis van het land, steeds nieuwe productieconcepten met een scherp oog voor de gezondheid van de wijngaarden. Vanaf het begin van zijn activiteit had de wijnmakerij twee doelen: het nieuw leven inblazen van inheemse druivensoorten, Verdicchio dei Castelli di Jesi, Montepulciano en Lacrima di Morro d’Alba, het creëren van wijnen die een beroep doen op de internationale smaak, die origineel waren en een groot karakter hadden, zoals Merlot, Syrah en Cabernet Sauvignon.

Elke wijn die uit traditionele patronen voortkomt, vertrekt vanuit een idee dat een beetje bij toeval en een beetje bij weddenschap is ontstaan. Ze hebben altijd de overtuiging gehad dat Verdicchio een van de weinige witte wijnen is die zowel door gisting als door houtraffinage kan worden verhoogd. Uit het gebruik van houtsoorten die verschillen qua typologie en grootte, ontstond de Stefano Antonucci White, een wijn die de kenmerken van de prachtige regio Le Marche naar voren brengt.

De wijn heeft een mooie gele kleur met gouden reflecties. Intens aroma van fruit waaronder tropisch fruit met kruidige en plantaardige variaties. In de smaak rijke en intense aroma’s van tropisch fruit en wederom de heerlijke lange verfijnde licht bittere nasmaak van een top Verdicchio. De wijn rijpt op hout maar het hout is mooi geïntegreerd. Deze vollere witte wijn kan best wat power hebben, denk aan mooie rijke visgerechten als tong of kabeljauw. Een bouillabaisse is ook een mooie combinatie, net als pasta met vongole of andere “frutti di mare”. Het rijke karakter past ook goed bij zachte kazen en zelfs bij Hollandse witte asperges.

Recept Pokébowl met tonijn

Voor de augustus Favorite box hebben wij een recept gemaakt die goed samen gaat bij de rosé van Graci. Scrol naar boven voor informatie over de wijn en leg de Rosé maar alvast koud!

Ingrediënten voor vier personen:

  • 500 gr pokébowl rijst
  • 500 gr verse tonijnfilet
  • 6 el sesamolie
  • 8 el sesamzaadjes
  • 4 lente-ui
  • 2 avocado
  • 1 komkommer
  • 4 el appelazijn
  • 125 g wakame (zeewiersalade)
  • 200 g geblancheerde sojabonen
  • 1 grote rode ui
  • 4 el zoete chilisaus
  • 4 el sojasaus

Voor de gembermayonaise:

  • 4 flinke el mayonaise
  • 2 el gembersiroop
  • 1 tl sriracha (optioneel)

Bereidingswijze voor vier personen

  1. Kook de pokébowl rijst volgens de bereidingswijze.
  2. Snijd de tonijn in twee dikke plakken, zoals steaks. Bestrijk met sesamolie en wentel de boven- en onderkant door de sesamzaadjes. Verhit een scheutje olie in een koekenpan en bak de tonijn 30 tot 40 seconden per kant. De buitenkant moet mooi goudbruin zijn en de binnenkant nog rauw/rosé.
  3. Verwijder de zaadlijsten van de komkommer en snijd deze in kleine blokjes. Zuur de komkommerblokjes dan kort in een scheut appelazijn. Gezuurde komkommer is nét even wat smaakvoller.
  4. Snijd de avocado in dunne plakjes en de lente-ui in ringetjes. Snipper de rode ui en bak hem daarna goudbruin.
  5. Maak de gember-mayonaise door de ingrediënten in een kommetje door elkaar te mengen. Voeg optioneel naar smaak een drupje srirachasaus toe voor een beetje pit. Doe de saus vervolgens in een boterhamzakje, waar je straks een puntje van afknipt. Hiermee drizzle je de gembersaus mooi over de poké bowl!
  6. Verdeel de rijst over vier kommen. Snijd de tonijn tataki in dunne plakjes en verdeel over de rijst. Sluit af met komkommer, avocado, lente-ui, wakame en de sojaboontjes. Garneer met gebakken uitjes, gember-mayonaise, sojasaus en zoete chilisaus.
  7. Schenk de gekoelde rosé van Graci in de wijnglazen en geniet van de optimale wijn-spijs ervaring.

Wij hopen dat deze pagina jou op een leuke manier heeft weten te informeren en inspireren.

Mocht je nog vragen hebben over de wijnen of persoonlijk wijnadvies nodig hebben laat het ons dan weten! Stuur een mail naar info@vinvinwines.nl of klik op onderstaande Whatsapp button.

Vragen?

Aarzel niet om je vragen te stellen via